emlakçılık kursu

Emlakçılık Kursu

Günümüzde emlakçılık sektöründe başarılı bir kariyer elde etmek isteyenler Emlakçılık Kursu eğitimlerinden faydalanabilirler. Emlakçılık sektörüne yönelik verilen kurslarda bu sektörde ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabileceğiniz gibi emlak sertifikası sahibi olarak da belge alma imkanından yararlanabilmektedirler. Doğru firmalardan alınacak eğitimler emlak danışmanı olacak bir kişinin bilmesi gereken bütün bilgileri aktarmaktadır.
Emlakçılık mesleği uzaktan bakıldığında oldukça kolay gibi görünse de aslında birçok yasal prosedürün bilinmesi gerekmektedir. Oldukça önemli olan bu yasalara vakıf olmanın yanı sıra pratikte de banka, noter, tapu gibi kurumlarda gerçekleştirilecek olan işlemler hakkında detaylı bilgilere sahip olunması gerekir. Bu donanıma sahip olan emlak danışmanları müşterilerine daha faydalı hizmet verebilmektedir.
Emlakçılık Kursu ile iş imkanları daha da artma olasılığı yükselecektir. İş kurmak isteyenler bu kurs sayesinde işlerini kurabilecek ve daha da önemlisi işlerini daha başarılı bir şekilde gerçekleştirerek kendilerini tanıtabilecekler. Para kazandıran işler listesinin hep tepelerinde olan gayrimenkul sektöründe başarılı olmak için bu kurslardan faydalanabilirsiniz. Kurs sonrası aynı zamanda emlak sertifikası elde edilerek güçlü bir CV sahibi de olunabilir.
Verilen Emlakçılık Kursunda kişiler bütün yasal prosedür hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. Bu bilgiler sayesinde artık emlak danışmanı olmak isteyen kişi taşınmazların alımı, satımı ve kiralaması hakkında gerekli olan yasa bilgilere sahip olacaktır. Kurs aynı zamanda emlak danışmanının müşterilerine nasıl yaklaşması gerektiğini, onlara daha iyi nasıl yardımcı olabileceği bilgilerini de edinmiş olur.
Emlakçılık konusunda kendisini gelişmekte ve bu konuda iş fırsatları yakalamak isteyenler aynı zamanda Coldwell Banker bayilik fırsatlarından da yararlanabilirler. 113 yıllık tecrübe ile Türkiye’nin birçok yerinde başarılı bir çalışma sürdüren Coldwell Banker, yeni girişimcilere fırsatlar sunarak franchise ortağı olma imkanları sunmaktadır.

Emlak Danışmanlığı Kursu Şartları

1-) En az ilkokul mezunu olmak.
2-) 18 yaşını doldurmuş olmak.
3-) Hizmetin gerektirdiği işleri yapabilecek ruhsal ve fiziksel özelliklere sahip olmak.

Emlak Danışmanlığı Kursu Sonrası

Emlak danışmanlığı kursunu bitiren bireylerin yapması amaçlanan birkaç unsur şöyledir;

1-) Tapu sicili ve kadastro işleri ve işlemlerini yürütmek.
2-) Bireylerin hak ve hukuklarını koruyarak mülkiyet davalarını yürütmek.
3-) Emlak ofisi açma ve pazarlama işlerini yapmak.
4-) Müşteriler ile olumlu iletişim kurarak, pazarlama işlemini gerçekleştirmek.
5-) İmar projelerini inceleyip, emlak türlerini ayırt ederek emlak değerleme yapmak.

Emlak danışmanlığı kursu günde en fazla 6 ders saati şeklinde uygulanmaktadır. Kurs süresi toplam 120 ders saatine tekabül etmektedir. Eğitim personelleri, programın uygulama sürelerini belirlerler.

Emlak Danışmanlığı Kursu Dersleri

1-) Tapu Sicili ve Kadastro İşlemleri: Tapu sicili ve kadastro işlemlerini yürütme amaçlı yapılan bu ders, tapu sicili işleri ve işlemlerini yasalara uygun bir şekilde yürütür, kadastro ile ilgili işleri ve işlemleri yasalara uygun bir şekilde yerine getirmektedir.

2-) Hukuki İşlemler: Kişilerin hak ve hukukunu koruma amaçlı yapılan bu ders, mülkiyet dava işlemlerini yürütür. Bireylerin hak ve hukuklarını korumak için gereken işlemleri yapar. Mülkiyet kanunu ile alakalı işlemleri gerçekleştirmektedir.

3-) Emlak Pazarlama ve Gayrimenkul Danışmanlığı: Emlak ofisini açarak, pazarlanacak olan gayrimenkulü satışa veya kiralanmaya hazır hale getirmektedir. Emlak pazarlama işlerini ve işlemlerini yapar ve yönetmeliklere uygun olan emlak bürosu açma işlemlerini gerçekleştirirler.

4-) Müşteri İletişimi: Müşteriler ile etkin iletişim kurarak pazarlama işlemini sağlar. Sunum dosyaları hazırlayarak gayrimenkulün pazarlamasını yapmaktadır.

5-) Emlak Değerleme: İmar projelerini inceleyip, Emlakları türlerine göre ayırt ederek emlak değerleme yapar ve imar projelerini özelliğine göre okumaktadır.

Bayilik Başvurusu
Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu