shutterstock_148772648

Emlak Komisyonculuğu

Emlak alımında, satımında ve kiralamasında, alıcı ve satıcı arasındaki bağlantıyı sağlama işleminde aracı olmasına emlak komisyonculuğu deniliyor. Emlak komisyonculuğu işlemini sağlayan bireylere de emlak komisyoncusu denilmektedir. Emlak komisyonculuğu, işin aslına baktığımız zaman bir nevi aracılık mesleği gibidir. Verilen görevleri yerine getirirken bağımsız çalışamaz, belirli bir resmi kuruma bağlıdır. Emlakçılar odası ya da bulunduğu ilde bulunan ticaret odasına kaydını yaptırarak gerekli olan tüm yetkilere erişebilmektedirler. Bu sayede devlet gözetiminde, daha düzenli ve gelişmekte olan bir sektör halini almaktadır.

Emlak Komisyoncusunun Birkaç Görevi

Emlak komisyoncusunun birkaç görevi şu şekilde sıralanmaktadır;

Müşteri temsilcisini ve yardımcı elemanların iş dağılımı
Alan çalışması
­Yayınların emlak ilanları sayfalarının incelemesi
Müşteri portföyünde arz ve talep yönünden değerlendirilmesi
­Emlak kayıtlarının bilgisayar ortamında güncelleştirilmesi
Taşınmazın pazarlanmak üzere hazır duruma getirilmesini sağlaması

gibi görevleri, en doğru ve en hızlı şekilde yerine getirmektedir.

Emlak komisyoncusu ya da emlakçı olmak istediğiniz zaman emlak komisyonculuğu sertifikası gerekmektedir. Bunun için gerekli kurslardan başarılı bir şekilde sonuç almanız şarttır. Gerek konut, gerek işyeri ve gerek arsa olsun emlak ihtiyacınız olduğu sürece emlak sektörü ve gayrimenkul danışmanları ile iletişim kurmak zorundasınız. MEB’e bağlı uzaktan eğitim kurumlarından emlakçılık eğitimi ile birlikte emlak komisyonculuğu sertifikası da alınabilir. Uzaktan eğitim ile örgün eğitimdeki hakların birebir aynısına sahip oluyorsunuz. MEB onaylı olduğu için özel ve devlet bütün kurum ve kuruluşlarda kabul edilmek zorundadır. Kabul edilmeme gibi bir durum söz konusu dahi olmamaktadır. Kısacası eğitim almak istediğiniz kurum gerçekten MEB’e bağlı bir kurum olup MEB onaylı bir sertifika verebiliyor ise hiç tereddüt etmeden alabilirsiniz.

Best-Plan-Image
Bayilik Başvurusu
Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu Emlakçılık Kursu